AuditSatori

ZKONTROLUJTE SI S KÝM JSOU VAŠE FIREMNÍ DATA

NA GOOGLE DISKU SDÍLENA

Proč potřebuji vědět co je s kým sdílené?

Google Disk je skvělý. Umožňuje mít všechny soubory na jednom místě, spolupracovat s kýmkoliv na světě online nad daným dokumentem nebo tabulkou.

Co se ale stane, když je projekt hotový, s klientem rozvážete další spolupráci nebo někteří zaměstnanci z firmy odejdou?


Google Disk vám s tím bohužel zatím neumí pomoci. Proto může být sdílení souborů mimo vlastní doménu potenciálním bezpečnostním rizikem. Ptáte se, proč?

Všechny důvěrné soubory jako smlouvy, finanční reporty, mzdy nebo obchodní nabídky mohou být jednoduše sdílené s někým, kdo by k nim přístup mít vůbec neměl.

Toto se zřejmě ve vaší firmě neděje,
ale nechtěli byste to raději zkontrolovat?

Jiří pracuje ve finančním oddělení. Jeho složka s fakturami je sdílená s kýmkoli v celé doméně, jelikož si tím chtěl ušetřit čas.

Nikdo (ani administrátor) nemá konkrétní přístup do této složky, ale těchto pár souborů je snadné dohledat přes funkci “Sdíleno v doméně”.

Jana kdysi pracovala se mzdovou tabukou. Před měsícem ukončila pracovní poměr a tisíce jejích souborů bylo převedeno na jiného zaměstnance.

Díky AuditSatori místní IT manažer zjistil, že tato mzdová tabulka byla sdílena na její soukromý Gmail účet a stále k ní tedy měla takto přístup.

Pavel pracuje s nejrůznějšími druhy smluv a vytvořil si několik jejich kopií, které si nechal uložené na Google Disku. Tyto kopie nebyly s nikým dalším sdíleny a nikdo o nich ani nevěděl.

AuditSatori zjistil, že přes interní směrnici zakazující vytváření kopií a stahování jakýchkoliv souborů z firemní struktury, si Pavel uložil 26 takových kopií a několik z nich bylo dokonce sdílených na jeho osobní účet.

  • TW (1) (1)
  • IN (1)
  • FB (1) (1)

© 2020 AppSatori info@appsatori.eu

Člen Etnetera Group a.s.