top of page
blog_zahlavi_pozadi_00.jpg

Blog

  • Obrázek autoraDavid

Jak změnit profilovou fotku Google účtu

Aktualizováno: 18. 12. 2020

Ačkoliv se to může zdát jako triviální úkon, změna profilového obrázku, obzvlášť u firemního G Suite účtu může být komplikovanější zákrok.

Důležité: Firemní zákazníci mohou změnu profilové fotky uživatelem úplně zakázat. Pokud vám tedy zmiňovaný postup nebude fungovat, nebo systém bude vypisovat chyby, je možné, že máte tato práva od administrátora omezena.

Rychlá změna

1. Nejjednodušší postup je přejít na stránku google.cz, kde byste v pravém horním rohu měli vidět svůj profilový obrázek.Pokud jste si do účtu žádný obrázek nenahrávali, uvidíte zde písmeno v barevném pozadí. 2. Klikněte na něj a na obrazovce se zobrazí bublina s informacemi o našem účtu.
3. V kolečku, kde je náš avatar, vidíme ikonku fotoaparátu. Klikneme na ni a do dalšího okna, které se objeví, nahrajeme požadovanou fotku z počítače, případně ji vybereme ze služby Fotky Google.

Další možnosti

Další možnost pro změnu profilové fotky našeho Google účtu se nachází přes sekci Můj účet. Na stránce https://myaccount.google.com/ 1. Nahoře uvidíme náš profilový obrázek, na který můžeme kliknout,. přičemž se nám znovu zobrazí dialogové okno pro nahrání fotografie.

Sekce Můj účet je velice důležitá a nachází se zde veškeré nastavení, které byste kdy ke svému účtu mohli hledat jako například změna jazyka prostředí a podobně.


Jak si nahrát profilovou fotografii do podpisu v Gmailu

Takto nahraný obrázek můžeme využít i k tomu, abychom si jej nastavili do podpisu v Gmailu.

1. Přejdeme do Gmailu a klikneme na "ozubené kolečko" a zvolíme Zobrazit všechna nastavení


2.. Zůstaneme v záložce Obecné a posuneme obrazovku trochu níže až na sekci Podpis

3.. Zde najdeme editor, přes který si můžeme podpis připravit. Pro nahrání obrázku použijeme speciální ikonu.

Pro snadnou a rychlou správu podpisů ve firmě použijte aplikaci SignatureSatori


Jako administrátor Google Workspace (G Suite) můžete mít správu podpisů pod kontrolou a mít jistotu, že uživatelé mají jednotný podpis. Uživatelská data nemusíte znovu vyplňovat, vše se vám nahraje z Google Workspace.


Aplikaci můžete zdarma nainstalovat a vyzkoušet pod tímto odkazem.


Comentários


bottom of page