• David

Jak změnit profilovou fotku Google účtu

Ačkoliv se to může zdát jako triviální úkon, změna profilového obrázku, obzvlášť u firemního G Suite účtu může být komplikovanější zákrok.

Důležité: Firemní zákazníci mohou změnu profilové fotky uživatelem úplně zakázat. Pokud vám tedy zmiňovaný postup nebude fungovat, nebo systém bude vypisovat chyby, je možné, že máte tato práva od administrátora omezena.

Rychlá změna

1. Nejjednodušší postup je přejít na stránku google.cz, kde byste v pravém horním rohu měli vidět svůj profilový obrázek.Pokud jste si do účtu žádný obrázek nenahrávali, uvidíte zde písmeno v barevném pozadí. 2. Klikněte na něj a na obrazovce se zobrazí bublina s informacemi o našem účtu.


3. V kolečku, kde je náš avatar, máme možnost “Změnit”. Klikneme na ni a do dalšího okna, které se objeví, nahrajeme požadovanou fotku, případně ji vybereme ze služby Fotky Google.

Další možnosti

Další možnost pro změnu profilové fotky našeho Google účtu se nachází přes sekci Můj účet. Pro připomenutí - na libovolnou aplikaci, včetně Můj účet, se dostaneme na stránce Google.cz po kliknutí na ikonu “šesti teček” tzv. docku. Zobrazí se nám okno s odkazy na téměř všechny služby, které od Googlu ke svému účtu máte k dispozici. 1. Jakmile se dostaneme do sekce Můj účet (myaccount.google.com) nahoře uprostřed se nám zobrazí několik ikon aplikací - Gmail, Mapy atd.

2. Klikneme na prostředí ikonu, která nám po najetí kurzorem ukazuje ikonu fotoaparátu, čímž na nás vyskočí okno s výběrem nového obrázku - ten můžeme nahrát přímo z počítače, ze služby Fotky Google nebo vytvořit novou přes webkameru. 3. Po nahrání se nám fotografie zaktualizuje. Nic víc není potřeba dělat. Sekce Můj účet je velice důležitá a nachází se zde veškeré nastavení, které byste kdy ke svému účtu mohli hledat jako například změna jazyka prostředí a podobně.

Blog
  • TW (1) (1)
  • IN (1)
  • FB (1) (1)

© 2020 AppSatori info@appsatori.eu

Člen Etnetera Group a.s.