top of page
blog_zahlavi_pozadi_00.jpg

Blog

  • Obrázek autoraIvan Kutil

Pracujeme s Google Tables - díl III. - Úvodní stránka

Než začneme vytvářet naše první tabulky, popíšeme si úvodní stránku aplikace Google Tables.

Aplikace Google Tables je k dispozici na adrese https://tables.area120.google.com. Pozn.: Jen pro připomenutí z minulých dílů - aplikace je zatím dostupná pouze pro americké zákazníky.


Uživatelské rozhraní připomíná prostředí Google Disku. Tabulky můžete hvězdičkovat, nebo přesouvat do koše. Nejdůležitějším prvkem je šedý panel v levé části obrazovky.


Na první pozici se nachází tlačítko New pro vytvoření nové tabulky, pracovního prostředí nebo import ze stávajících dat.


Po otevření aplikace se vám načte domovská stránka (Home), která obsahuje naposledy použitá pracovní prostředí (Workspaces).Pokud kliknete na obdélník ohraničující pracovní prostředí (v našem případě AppSatori"), otevře se vám pracovní prostředí se všemi tabulkami najednou. Tyto tabulky budou otevřené jako jednotlivé záložky v záhlaví a můžete mezi nimi snadno přepínat nebo na ně odkazovat.Pokud chcete otevřít pouze jednu tabulku, tak musíte v hlavním panelu kliknout na Tables.Pokud otevřete tabulku z tohoto místa, tak se otevře samostatně.Zároveň v levém menu najdete položku Šablony (Templates), která po rozkliknutí zobrazí připravené tabulky šablon v různých kategoriích.Poslední částí v levém menu je statistika využití, kde uvidíte kolik tabulek máte vytvořených (limit v bezplatné verzi je 100 tabulek) a kolik řádků má největší tabulka (limit v bezplatné verzi je 1 000 řádků).To bylo krátké shrnutí úvodní obrazovky a v příštím díle si vytvoříme první tabulku s daty!


Pokud Vás zajímá něco dalšího, obraťte se na nás na ahoj@appsatori.eu :)


Comments


bottom of page