top of page
blog_zahlavi_pozadi_00.jpg

Blog

  • Obrázek autoraJiří Palyza

Jak se vyvíjí Add-on pro Google Kalendář? Případová studie Around

Google Workspace je nejpokročilejší a nejrozšířenější platformou pro online komunikaci a vzdálenou spolupráci. Celosvětově má Google Workspace 6 milionů platících firem a dalších minimálně 120 milionů uživatelů Google Workspace for Education.

Platforma se ovšem stává opravdovou až v případě, že dovoluje externím službám integrovat své API rozhraní a pomocí vlastních aplikací a tzv. Add-on technologií, rozšířit stávající funkcionalitu původní platformy.


Spojili jsme se s firmou Around a pomohli jsme jim navrhnout a vytvořit rozšíření (tzv. Add-on) pro Google Kalendář. Google Workspace jsme tak rozšířili o komunikační platformu Around, která uživatelům nabízí alternativu ke klasickému Google Meetu.Around je videokomunikační nástroj pro vzdálenou spolupráci v rámci týmu. Jednou z hlavních funkcí jsou tzv. “plovoucí” okna s videem - tato okna můžete posouvat v rámci celé vaší obrazovky a přizpůsobit si tak meeting přesně podle vašich představ. Video běží nad všemi aplikacemi v systému, ať už se jedná o Google Docs nebo Figmu, díky tomu můžete všechny potřebné aplikace používat současně při videokonferenci. Around také využívá umělou inteligenci pro vyčištění zvuku od okolních ruchů.Around Add-on jsme vytvořili v technologii Google Apps Script, konkrétně jako “Calendar conferencing Add-on” s využitím všech výhod, které přes API Google nabízí. Patří mezi ně například přidání odkazu schůzky k události přes počítač či telefon, přihlašování do schůzky pomocí PIN kódu či synchronizace dat s Around API. Uživatelské prostředí jsme vytvořili v CardService ve spolupráci s interním týmem grafiků společnosti Around.Dalším krokem bylo nasazení do Google Workspace Marketplace. Provedli jsme kompletní nastavení Google Cloud Platform projektu společně se všemi nutnými kroky, včetně konfigurace OAuth Consent Screen a následný průchod schvalovacím procesem. Výsledek si můžete vyzkoušet a prohlédnout na tomto odkazu: https://workspace.google.com/marketplace/app/around/346222652132 .


Během několika týdnů po spuštění Around Add-on, má aplikace již přes 10 000 instalací. Děkujeme společnosti Around za skvělou spolupráci, díky níž jsme mohli demonstrovat naši kompetenci a nabídnout naše služby i dalším americkým a evropským startupům.


„Spolupráce s AppSatori probíhala plynule a bez komplikací. Oceňujeme profesionální a vřelý přístup při našich společných schůzkách. Komunikace s Ivanem Kutilem byla skvělá, všechny kroky při vývoji Google Calendar Add-onu Around byly zdokumentované a vysvětlené i pro kolegy s netechnickým zázemím. Těšíme se na další spolupráci!” říká Sunethra Boyinová ze společnosti Around. Pokud vás tato případová studie zaujala a chcete vytvořit podobné rozšíření do Kalendáře, Google Disku, Gmailu či Editorů (Tabulky, Dokumenty, Prezentace), ať už pro externí používání nebo pro interní účely, ozvěte se nám na ahoj@appsatori.eu :)


Comments


bottom of page